LOGO
TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ
Genel Bilgiler

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Anaokulu’nda 3-4 ve 5 yaş (36-72 ay) çocuklarına okul öncesi eğitim verilir.
Eğitim-Öğretim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulu eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir. Çocukların Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır.

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Anaokulu, 2010-2011 öğretim yılında faaliyete geçmiştir.  Binamız kampüs içinde ayrı bir bina olarak planlanmış ve farklı öğrenme stillerine uygun olarak hazırlanmıştır. Binamızda, fen-doğa-mutfak etkinliklerinin, sanat çalışmalarının yapılacağı ve  akıllı tahta kullanımı sağlayan çok amaçlı salon, bilgisayar laboratuvarı, jimnastik-spor salonu,  uyku/dinlenme odası, yemek odası, iç oyun alanı ve dış  oyun alanı bulunmaktadır. Geniş bir bahçe kullanımına sahip olan okulumuzda yer alan sınıfların tümünden bahçeye çıkışlar sağlanabilmektedir. Sınıflarımız geniş, aydınlık ve havadar olarak planlanmıştır.

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Anaokulu’nda, Atatürk’ün milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, paylaşımcı, hoşgörülü, saygılı, kendini ifade edebilen, katılımcı, sorumluluk sahibi, sanata karşı duyarlı ve sorgulayan bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Öğrencilerin psikomotor,  bilişsel, duygusal-sosyal, dil ve öz bakım gelişim gereksinimlerinin karşılanması, yeteneklerinin keşfedilip geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Okul öncesi eğitimde veli iletişim ve işbirliğinin önemi dikkate alınarak, veliler çeşitli iletişim kanalları ile çocuklarının gelişimi ve okul etkinlikleri hakkında bilgilendirilmekte, öğrencilerin etkinliklerine katılımları sağlanmakta ve belirli aralıklarla kendileri için seminerler düzenlenmektedir.


 
ATATÜRK KÖŞESİ
 
BAĞLANTILAR
ted   ted
     
tedu
  ted_iktisadi_isletme
     
tedmem
  ted_mesale
     
OBS
  K12NET
 
   
Tanıtım Filmi   Genel Başkanın Mesajı    
Türk Eğitim Derneği Okulları ve Üniversitesi   Tanıtım Videosu   Tanıtım Broşürü ve Veli Bilgilendirme Kitapçığı    
Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri   Çalışma Takvimi    
Basında TED Koleji   Okullarımız    
Yemek Menüsü   İnsan Kaynakları    
         
         
TED Kuzey Kıbrıs Koleji © 2015 | Gizlilik Politikası  
TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ
Fuar Alanı – Lefkoşa – KKTC • T: +90 392 444 8 833 (TED) • info@tedkuzeykibris.com