LOGO
TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ
Genel Başkanın Mesajı
Değerli Ziyaretçiler;

Türk Eğitim Derneği; 1928 yılında Büyük Önder Atatürk’ün “eğitimde hedeflenen seviyeye ulaşmak için özel girişimin çalışmalarına ihtiyaç olduğu” talimatıyla, Cumhuriyet’in yön belirleyici kuruluşlarından biri olarak kurulmuştur. Eğitim alanında en köklü sivil toplum kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşamakta olan Derneği’ miz; üniversitesi, 25 okulu, 1 öğrenci yurdu, 2 temsilciliği, iktisadi işletmeleri, mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile çalışmalarını yürütmektedir.

Türk Eğitim Derneği 25 okulunda; 19.512 öğrencisi, 2.132 çalışanı ile aydınlık nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.

2010-2011 öğretim yılında faaliyete geçen TED Kuzey Kıbrıs Koleji; eğitim felsefesi ve yapmış olduğu uygulamalar doğrultusunda farklılığını ortaya koymuş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti eğitim sistemi içerisinde özgünlüğü ile yerini almıştır. Nitelikli eğitime yön veren çabalarımızın 85 yıllık bilgi ve deneyimi ışığında; anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerini takiben, 2013-2014 öğretim yılında TED Kuzey Kıbrıs Koleji’mizin Lise kademesini açmanın gururunu yaşıyoruz.

Öğrencilerimizi; kendilerini ifade edebilen, iletişim becerileri yüksek, mesleki bilgilerin yanı sıra kişisel gelişim yolunda da ilerlemiş, sağlıklı, kendi kimliklerine saygı duyan, başarılı ve dünya vatandaşı vizyonuna sahip bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

Bu istek ve sahip olduğumuz prensiplerle Atatürk’ün bu konudaki sözlerini bir kez daha yinelemek isteriz: “Gençler! Cesaretimizi artıran ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık özelliğinin, vatan sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en kıymetli sembolü olacaksınız”.

Saygılarımla
Selçuk Pehlivanoğlu
Türk Eğitim Derneği
Genel Başkanı  


 
ATATÜRK KÖŞESİ
 
BAĞLANTILAR
ted   ted
     
tedu
  ted_iktisadi_isletme
     
tedmem
  ted_mesale
     
OBS
  K12NET
 
   
Tanıtım Filmi   Genel Başkanın Mesajı    
Türk Eğitim Derneği Okulları ve Üniversitesi   Tanıtım Videosu   Tanıtım Broşürü ve Veli Bilgilendirme Kitapçığı    
Veli-Öğretmen Görüşme Saatleri   Çalışma Takvimi    
Basında TED Koleji   Okullarımız    
Yemek Menüsü   İnsan Kaynakları    
         
         
TED Kuzey Kıbrıs Koleji © 2015 | Gizlilik Politikası  
TED KUZEY KIBRIS KOLEJİ
Fuar Alanı – Lefkoşa – KKTC • T: +90 392 444 8 833 (TED) • info@tedkuzeykibris.com